tłumaczenie

English
Polski

poniedziałek, 2 października 2017

Together in Solidarity


Mieliśmy przyjemność po raz trzeci być partnerem w projekcie realizowanym przez zaprzyjaźnioną organizację z Rumunii. W wymianie udział wzięła młodzież z Opola, uczęszczająca do świetlicy "OAZA" prowadzonej przez Fundację "Horyzont". Poniżej prezentujemy krótki opis wymiany przygotwany przez grupę polską :)


Projekt "Together in Solidarity" odbywał się w dniach 27.08 - 05.09.2017 w Rumunii brała w nim udział młodzież z Rumunii, Bułgarii, Ukrainy i  Polski. Głównym tematem warsztatów była problematyka uchodźców w Unii Europejskiej. Warsztaty odbywały się każdego dnia po 4 sesje.Wspólnie omawiane były sposoby pomocy Uchodźcom. Zajęcia prowadzone były kreatywnie poprzez pracę w grupach. Każdego dnia organizowany był wieczór kulturowy  na temat danego Państwa, które młodzież reprezentowała. Można było posmakować tradycyjnych posiłków, wspólnie zatańczyć ludowe tańce oraz dowedzieć się na temat organizacji ktore pomagają osobom potrzebującym w danym kraju. 


Dziękujemy organizacji "Asociatia pentru sprijin si dezvoltare comunitara- Tara Oasului" za możliwość udziału w projekcie!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz